Péče o šperk.

Jak pečovat o váš nový šperk z ateliéru Kláry Šípkové?

1. Šperk odkládejte před manuální prací a před sportem.

Díky tomuto jednoduchému opatření předejdete poškrábání, mechanickému poškození nebo zanesení nečistotami.

2. Šperk skladujte bezpečně, samostatně uložený v krabičce nebo šperkovnici.

Nikdy k sobě nedávejte více šperků naráz. Jedině tak zabráníte jejich vzájemnému poškrábání nebo mechanickému poškození.

3. Šperk pravidelně čistěte.

Nerezová ocel a zlato jsou poměrně nenáročné materiály k čištění – k údržbě vám stačí vlažná voda s trochou přípravku na nádobí a měkký bavlněný hadřík či velmi jemný zubní kartáček. Hadříkem nebo kartáčkem šperk očistěte, a poté vysušte. Co se týče stříbra – k domácímu čištění využijte přípravek k tomu určený, zakoupit jej můžete v drogerii nebo domácích potřebách. Pozlacené stříbro lze také vyčistit přípravkem na barevné kovy – na malou chvíli šperk namočíte do přípravku, vytáhnete, propláchnete pod vodou a důkladně osušíte. Absolutně nevhodné jsou na čištění šperků abraziva, zubní pasty, tvrdé papírové utěrky i vlhčené ubrousky.

4. Šperk pozlacený, rhodiovaný nebo černěný nevystavujte styku s různými tekutinami – tyto povrchové úpravy nejsou stálé.

Speciální opatrnosti je třeba dbát na styk s chlorovanou a slanou vodou, krémy, parfémy, laky na vlasy a další kosmetikou. Vyhněte se také kontaktu s čistícími přípravky či jinými chemikáliemi.

5. U šperku s perlou se vyhněte kontaktu s agresivními látkami.

Perly jsou velmi choulostivé a snadno se mohou poškodit. Nesmí být vystaveny vysokým teplotám, a neměly by přijít do kontaktu s žádnými chemickými látkami ani kosmetikou. Doporučuji dodržovat postup, že šperky s perlami nasazujte jako poslední a sundávejte jako první.

Váš šperk jsme pro vás s láskou vyrobily a vždy se o něj rády postaráme! Odborné čištění poskytujeme v naší dílně zdarma. Obnova povrchové úpravy (zlacení, rhodiování nebo černění) je vždy zpoplatněna.