Jak zjistíte správnou velikost zásnubního prstene?

Chcete-li mít prsten jako překvapení, určení padnoucí velikosti může být pěkný oříšek! Nejsnazší je nahlédnout do její šperkovnice. Pokud prstýnky nosí, zaručeně tam na nějaký oblíbený natrefíte. Pokuste si vybavit, který prstýnek nosí na levém prsteníčku, kam patří právě zásnubní šperk a vezměte ho s sebou na naši první schůzku. Já si ho přeměřím speciálním prstenovým trnem a máme vyhráno.

S volbou správné velikosti na dálku vám pomůže tato tabulka velikostí, kterou si vytiskněte a nejděte na ní ten kroužek, který přesně kopíruje vnitřní obvod prstenu. Tento způsob měření není úplně přesný, ale alespoň orientačně tak padnoucí velikost zjistíte.

Pokud žádný takový prsten nenajdete, nezbývá než se pokusit potají poptat její nejlepší kamarádky, maminky nebo třeba sestry. 

Nejčastější velikosti dámských prstenů jsou 51-53. 

U většiny zásnubních prstenů je následná úprava velikosti možná, ale u některých modelů je velmi náročná až nemožná. V těchto případech vyrobíme nový prsten v požadované velikosti a přesadíme diamanty či jiné přírodní kameny. Tato služba je vždy zpoplatněna.